Veç humbjeve të mëdha të raportuara nga radhët e ushtarëve rusë, të paktën të pretenduara nga Ukraina, ushtria e Vladimir Putin raportohet se ka marrë një goditje të rëndë një ditë më parë në Ukrainë.

Daily Mail dhe Newsweek shkruan se gjeneralmajori Andrey Sukhovetsky është vrarë nga forcat ukrainase, pasi këto të fundit zmbrapsën ofensivën ruse.

Vrasja e tij ende nuk është konfirmuar nga Ministria ruse e Mbrojtjes, por sipas Daily Mail, ekzekutimi i gjeneralit u konfirmua në mediat sociale nga kolegu i tij, Sergey Chipilyov, dhe u raportua gjerësisht në disa media ukrainase, madje edhe ruse.

Një burim ushtarak për Daily Mail, ka konfirmuar se ai është vrarë nga një snajper ukrainas dhe funerali i tij do të mbahet në Rusi, ditën e shtunë. Deri tani, Andrey Sukhovetsky është figura më e lartë e ushtrisë ruse e vrarë në Ukrainë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Rrahje “live” mes një gazetari dhe deputeti në një televizion në Ukrainë (VIDEO)

Ka ndodhur një rrahje në një emision të drejtpërdrejtë në një televizion…

Më 30 mars do të publikohen rezultatet e regjistrimit të popullsisë në Maqedoni

Drejtori i Entit Shtetëror për Statistika, Apostol Simovski, ka bërë të ditur…

Jerusalem Post: Serbia nuk do ta zhvendosë ambasadën nga Tel Avivi në Jerusalem, nëse Izraeli e njeh Kosovën

Marrëveshja e arritur në Washington mes palës kosovare dhe asaj serbe, parasheh…

Pacienti i infektuar me virus iku nga spitali, pas pak gjendet i vdekur

Një pacient i infektuar me Kovid 19 ka ikur mbreme nga spitali…

Atentati mafioz trondit Athinën, vritet ish-boksieri i AEK

Një vrasje e tipit mafioz ka ndodhur në mesnatën mes të shtunës…