Komisioni Hetimor për rastin e Onkologjisë sot do të mbajë seancë, me çrrastë do të dëgjoj dëshmitarët dhe ekspertëve, më pas anëtarët e këtij trupi kuvendor do të shqyrtojnë dhe dokumentet lidhur me skandalin në Klinikën Universitare.

Kryetarja e Komisionit Hetimor për rastin e Onkologjisë, Rashela Mizrahi ka bërë të ditur se në seancë i pari do të flasë ish-ministri i Shëndetësisë Bekim Sali, pasuar nga ministri i Brendshëm Oliver Spasovski.

Mizraji gjithashtu theksoi se si parti politike (VMRO-DPMNE) kanë propozuar 44 dëshmitarë të cilët do të duhet të dëshmojnë në lidhje me rastin e Onkologjisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Zelensky thotë se është i gatshëm, që nga sot me rusët të fillojë shkëmbin e ushtarëve të zënë rob  

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka thënë se është i gatshëm për shkëmbim…

Borrell: Zgjerimi i BE-së me Ballkanin Perëndimor është në interesin tonë strategjik

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep…

U prezantua rrejshëm si zyrtare e Prokurorisë, arrestohet 23 vjeçarja nga Mitrovica

Hetuesit policorë në kuadër të Stacionit Policor ‘Jugu’ në Mitrovicë, pas një…

Presidenti i PE pro zgjerimit: BE të mbajë fjalën për Ballkanin Perëndimor

Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli, është shprehur se vendet e Ballkanit…

Shemben dy ndërtesa në Marsejë, deri në 10 persona ende nën rrënoja

Rreth 10 persona mendohet të jenë nën rrënoja pas një shpërthimi që…