Nga drejtoresha e deri te pacientët konsumojnë duhan brenda objektit të Klinikës për Kirurgji Plastike. Dhjetëra fotografi që kanë arritur në adresë të gazetës KOHA dëshmojnë se, askush nuk e respekton Ligjin  për pirje të duhanit. Duhan pinë nga udhëheqësit e Klinikës deri edhe te pacientët që tymosin madje edhe në dhomat e pacientëve të shtrirë.

Pacientë të shumtë në këtë Klinikë tregojnë për gazetën KOHA se motra medicinale, mjekë dhe pacientë tymosin ku të arrijnë, ndërsa Klinika i ngjan një çajtoreje fshati ku pihet lirshëm duhani. Nga korridori, dhomat e kontrollit, dhomat e mjekëve dhe motrave medicinale, dhomat e shtrirjes e deri te Kompleksi i sallave operatore aroma e duhanit.

“Habitesh në Klinikën e Kirurgjisë Plastike. Ka pacientë fëmijë brenda klinikës, në dhomat e shtrirjes. Por, s’kemi çfarë të bëjmë, jemi ankuar te personeli mjekësor, por edhe ata pinë duhan brenda korridoreve, në dhomat e mjekëve, të motrave medicinale, te drejtoresha… dhe jam i sigurt se kështu siç pihet duhani, nuk është çudi se edhe në sallat e operacioneve tymoset”, thonë për KOHA pacientë që kanë fotografuar pirjen e duhanit gjithandej Klinikës për Kirurgji Plastike. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…