Policia belge ka përdorur topa uji dhe gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën që ishim mbledhur një një aheng – si shenjë revolte kundër masave anti-COVID në një park në Bruksel.

Siç raporton Reuters, në ahengun ku ishin mbledhur qindra persona që kanë shkelur masat anti-COVID, besohet se ishte organizuar vetëm një ditë para lirimit të masave epidemiologjike, transmeton Telegrafi.

Organizatorët e ahengut gjithçka kishin planifikuar përmes Facebookut, duke u bërë thirrje të gjithë për pjesëmarrje, megjithatë postimet e tyre janë shlyer pas gjykata i paralajmëroi se pjesëmarrësit rrezikohen të prangosen apo të dënohen.

Shumë prej tyre as që bartnin maskë, veprim ky që është obligativ në Bruksel, kurse pas intervenimit të policisë është shpërndarë turma. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…