Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela i ka bërë thirrje policisë të tërhiqet nga punimet në Siniçan dhe banorëve t’i lejohet furnizimi më ujë të pijshëm. Sela ka kërkuar nga faktori ndërkombëtarë që të ndërhyjë në këtë çështje, me qëllim që Maqedonia e Veriut të mos shndërrohet në shtet policorë. Ndërhyrjen e policisë e ka cilësuar hakmarrje ndaj Komunës së Bogovinës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…