Pjesëmarja e Imer Selmanit në tubimin e Stevo Pendarovksit dhe kërkimi i tij nga shqiptarët votë për të, për Arsim Sinanin është e turpshme pasi Imer Selami është një filomaqedon i dëshmuar që shet lëkurën e shqiptarit për dy grosh, përcjell TS.

“Imer Selmani e paska mbështet publikisht Stevo Pendarovskin, për mua asgjë e re, një filomaqedon i dëshmuar që është i gatshëm ta shes lëkurën e shqiptarit për dy grosh. Republika e Shqipërisë urgjentisht tia merr titullin konzull nderi pasi me protokolle një diplomat nuk merr pjesë në fushata elektorale dhe për arsye tjera etike. Imer Selmani me këtë veprim ia ngriti vetes lapidarin e turpit” ka shkruar Sinani.

Ndryshe sot është dita e tretë e fushatës zgjedhore në Maqedoni ku garojnë tre kandidat një shqiptarë dhe dy maqedonas. /TS/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…