Sëmundja e avokatit Asmir Alispahiq, avokat mbrojtës i disa prej të pandehurve në lëndën “Monstra”, shtyu seancën e sotme për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smilkovës, në prill të vitit 2012. Kjo është seanca e dytë me radhë që u shty pasi kjo e fundit nuk u mbajt për faktin se një mbrojtës tjetër në procedurë ishte në vet-izolim për shkak të koronavirusit.

Rasti “Monstra” i cili me vendim të Gjykatës Supreme, sërish gjykohet në Gjykatën Penale Shkup, dhe aktualisht është në fazën e procedurës dëshmuese.

Gjykimin për këtë lëndë e drejton gjykatësi Ognen Stavrev, ndërsa përfaqësues të aktakuzë janë Fatime Fetai dhe Gavrill Bubevski.

Në lëndën “Monstra” për vrasjen e pesëfishtë më 12 prill të vitit 2012, u vranë djemtë Kire Triçkovski, Filip Slavovski, Cvetanço Ackovski, Aleksandar Naqevski dhe peshkatari Borçe Stefanovski, kurse akuzohen Alil Demiri, Afrim dhe Agim Ismailoviq, Fejzi dhe Haki Aziri dhe Sami Luta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…