Derivatet e naftës nga sonte në mesnatë do të shtrenjtohen për 1.5 denarë për litër, kështu vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë, transmeton TV21.

Me çmimet e reja, një litër EuroSuper Bs-95 do të shitet për 75 denrë, EuroSuper Bs-98 do të kushtoj 77 denarë, ndërsa një litër dizel do të shitet për 65.5 denarë për litër./TV21

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

BE dënon vendimin e Trumpit për të ndaluar fluturimet nga Evropa

Bashkimi Evropian tha të enjten se vendimi i presidentit të Shteteve të…

Në Tetovë investohet njëjtë sikur në Shuto Orizare

Dy komunat të cilat paraprakisht gjendeshin në vendin e katërt dhe të…

Forcat ruse dëmtojnë sërish linjën e energjisë elektrike të centralit bërthamor të Çernobilit

Operatori i rrjetit energjetik të Ukrainës ka thënë se forcat e Vladimir…

Lufta mund të plasë në çdo moment: Pamje dramatike nga fronti mes Ukrainës dhe separatistëve pro-rusë (VIDEO)

I zhytur deri në kyç në llum të zi, Presidenti ukrainas Volodymyr…

Përleshje fizike mes të burgosurve në Burgun e Idrizovës

Në SPB Shkup, dje rreth orës 18:50 minuta, u denoncua se në…