Një fëmijë është goditur nga një automjet në rrugën Industriale në Tetovë. Fëmija me lëndime të rënda trupore është dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës dhe është jashtë rrezikut për jetë.

Drejtuesi i automjetit me targa të Serbisë pasi e ka goditur fëmijën është larguar nga vendi i ngjarjes.

Për Klan Maqedoni nga SPB-Tetovë konfirmojnë se bëhet fjalë për një grua 27 vjeçare nga Serbia, por me qëndrim të rregulluar në Maqedoni. E njëjta është dërguar në stacionin policor në Tetovë për bisedë informative.

“Sot rreth orës 18:50, në kryqëzimin e rrugëve “Ilindenska” dhe “Vidoja Smilevski-Bato” në Tetovë, vetura “Fiat Punto” me targa të Serbisë, e drejtuar nga 27-vjeçarja M.N shtetase serbe me qëndrim të përkohshëm në Tetovë, ka goditur një të mitur (këmbësor) nga Tetova. Në aksident këmbësori ka pësuar lëndime të rënda, të cilat janë konstatuar në Spitalin klinik të Tetovës. Një ekip nga SPB Tetovë ka kryer këqyrje në vendin e aksidentit”, thonë për Klan Macedonia nga SPB – Tetovë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Policia e Shkupit fton në bisedë informative një nga organizatorët e Protestës për drejtësi

Deri tani së paku një nga organizatorët e Protestës për Liri dhe…

Putin i sëmurë? Si përgjigjet Lavrov

“Çlirimi i Donbasit është prioritet i pakushtëzuar“ “Çlirimi” i rajonit të Donbasit…

Të shtënat në një bar lanë të vdekur një person dhe 14 të plagosur

Një shkëmbim zjarri në një bar plot me njerëz në St. Paul…

Deputeti rus kërkon që Putini t’i japë fund luftës në Ukrainë

Një deputet legjislativ i Partisë Komuniste në Lindjen e Largët të Rusisë…

Khan: Arrin në 41 numri i shteteve që mbështetin hetimin e ICC për krimet në Ukrainë

Prokurori i Gjykatës Ndërkombëtare Penale, Karim A.A. Khan QC, ka njoftuar se…