Shtëpia e Bardhë u evakuua pjesërisht herët në mëngjes të mërkurën, pasi një dron thuhet se hyri në një zonë të kufizuar, duke bërë që agjentët e Shërbimit Sekret të kryenin një evakuim.

North Lawn u evakuua si masë paraprake dhe u vendos një bllokadë, por u hoq pas pak kohe, pa ndonjë pasojë të shkaktuar, shkruan Newsweek.

Anthony Guglielmi, shefi i komunikimit për Shërbimin Sekret të SHBA-së, shpjegoi situatën në Twitter të mërkurën dhe falënderoi njerëzit për mbështetjen e tyre ndërsa agjencia kryente punën e saj.

“Divizioni i Uniformuar i Shërbimit Sekret dhe ekipet e sigurisë teknike kryen evakuime paraprake pasi një dron kaloi në një zonë të kufizuar pranë Shtëpisë së Bardhë”, shkroi Guglielmi.

“Faleminderit të gjithëve për informacionin dhe mbështetjen pasi agjentët dhe oficerët punojnë për të vlerësuar situatën”, tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kapet kamioni me 88 emigrantë, arrestohet shoferi nga Maqedonia

Policia në Bullgari ka arrestuar rreth 100 emigrantë nga Afganistani të cilët…

“BE po ju ndjek nga afër” Soreca: Vetëpërmbajte, shmangni dhunën

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca bashkë me ambasadoren e…

Kurti: BE dhe NATO të dënojnë dhunën e bandave kriminale të financuara nga Beogradi – nëntë barrikada janë ende në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk do të lejojnë…

Raportime për ngacmime dhe kërcënime në qendrat e votimit

Votuesi e Karolinë së Veriut po raportojnë për ngacmime dhe frikësim të…

Arrestohet Boban Tomovski, krahu i djathtë i Sedat Pekerit

“Më në fund, është arrestuar lideri i organizatës kriminele Boban Tomovski, i…