Presidenti i ShBA-së, Joe Biden, nuk është i fokusuar në akuzën e Trump, ka thënë Shtëpia e Bardhë, duke përsëritur refuzimin e tyre për të mos komentuar detajet e çështjes në fjalë.

“Presidenti do të përqendrohet te populli amerikan siç bën çdo ditë”.

“Kjo nuk është diçka që është në fokus për të”, u tha gazetarëve zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Karine Jean-Pierre, shkruan AlJazeera.

Trump është arrestuar më parë, pasi ka hyrë në Gjykatën e New York, për të filluar seancën gjyqësore. Kujtojmë se gjykimi ndaj Trump ka nisur pasi i njëjti ka qenë nën hetim për një transfertë bankare prej 130,000 dollarësh nga ish-avokati i tij, Michael Cohen, te ylli i filmave për të rritur, Stormy Daniels, përpara zgjedhjeve presidenciale të 2016-ës, shkruan Aljazeera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

E konfirmon kryetari i Kievit, Klitschko: Në qytetin tonë nuk ka trupa ruse – po vazhdojmë të mbrohemi

Kryetari i kryeqytetit të Ukrainës, Kiev, ka njoftuar se nuk ka trupa…

“Vetëvendosje”/ Albin Kurti i jep 6 ministri LDK-së

Ndërsa ende nuk ka asnjë sinjal nga Lidhja Demokratike e Kosovës mbi…

Mbi 20 mijë raste aktive me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në bazë të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetit…

Pamjet nga takimi i delegacioneve ruse dhe ukrainase

Këto janë pamjet e takimit mes dy delegacioneve, të Rusisë dhe të…

Infiltrim rus në mbrojtjen kibernetike gjermane?

Të enjten, ministrja gjermane e Punëve të brendshme, Nancy Faeser, kishte në…