Të paktën shtatë persona vdiqën gjatë natës në një aksident të rëndë trafiku që përfshin një automjet të dyshuar për kontrabandë në Autobahn 94 në Bavari.

Në mesin e viktimave është i përfshirë edhe një fëmijë gjashtëvjeçar, shkruan Deutsche Welle.

Furgoni i mbushur me 23 pasagjerë, ka pësuar një aksident duke ikur nga postblloku i policisë.

Zyrtarët thanë gjithashtu se emigrantë të tjerë u lënduan, disa prej tyre janë në gjendje të rëndë.

Nga aksidenti i mbijetuan edhe shoferi pa shtetësi dhe kontrabandisti i dyshuar. Sipas autoriteteve, në makinë kishte sirianë dhe turq.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Hapet dosja, Sigurimi i Shtetit shqiptar ka përgjuar Ibrahim Rugovën në Kosovë dhe kur ka vizituar Tiranën

Gazetari shqiptar dhe autori i emisionit “Opinion”, Blendi Fevziu, ka publikuar një…

Haradinaj: Kurti rrezikon marrëdhëniet me SHBA-në nëse s’e përgënjeshtron zëdhënësin e tij

Kryetari i partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar…

31 azilantë kthehen nga Gjermania, dërgohen në kamp

Alsat mëson se gjatë ditës së sotme nga Gjermania do të kthehen…

Rrëzimi i aeroplanit në Itali, vdiqën miliarderi rumun dhe familja e tij

Një aeroplan i vogël privat është përplasur me një ndërtesë e cila…

Policia vë në pranga autorin e regjistrimeve të paligjshme të kryera në një nga motelet e Shkupit

Policia vë në pranga autorin e regjistrimeve të paligjshme të kryera në…