Në mbledhjen e sotme të Komisionit për semundje infektive do të vendoset lidhur me masat e reja për mbrojtje nga pandemia. Siç transmeton gazeta Lajm, një nga mundësitë që do të shqyrtohet është edhe rekomandimi për heqje të plotë të orës policore. Për këtë rekomandim duhet të vendosë qeveria dhe ai parasheh edhe vazhdim të orarit për punë të restoranteve dhe kafeterive.
Propozimi vjen pas uljes së shifrave të infektimeve të reja edhe pse numri i viktimave ende është i lartë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…