Nuk përjashtohet mundësia që më 24 maj të ketë orë policore 24 orëshe, kur festohet Bajrami, si dhe dita e Shën “Cirilit dhe Metodit”. Kryeministri teknik, Oliver Spasovski, njoftoi se nesër do të kenë një takim me Komisionin për sëmundje infektive dhe se kjo temë do të diskutohet seriozisht.

Duke pasur parasysh faktin se kemi festë të dyfishtë më 24 maj, sigurisht që meriton vëmendje të diskutohet në Shtabin qendror të krizës dhe të diskutohet në seancë qeveritare. Sidoqoftë, marrim vendime bazuar në mendimin e ekspertëve. Çfarë mendimesh do të jepen, ashtu do t’i rishikojmë dhe do të marrim vendime të duhura me çka do ta informojmë edhe publikun- deklaroi Oliver Spasovski.

/Alsat/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…