Një burrë dyshohet se e ka vrarë gruan e tij të premten në Zvicër.

Siç njofton policia zvicerane, gruaja u gjet në banesë në Erlen derisa Policia Kantonale ku dhe u konstatua vdekja e saj.

Të premten e 14 prillit, policia kishte pranuar një thirrje nga një burrë se kishte plagosur për vdekje gruan e tij ku dhe më pas e arrestuan burrin 42-vjeçar nga Maqedonia e Veriut.

Shkaqet e këtij rasti të rëndë ende po hetohen nga ana e organeve të rendit.

Prokuroria publike e ka hapur rastin penal, derisa sipas mediave zvicerane çifti ishte në prag të divorcit.

Nga deklarimi i të afërmve kuptohet se i dyshuari ishte i paaftë për të punuar për shkak të një sëmundje që kishte, përcjell Klankosova.tv

I dyshuari dhe viktima, thuhet se kishin së bashku tri vajza.

Sipas raportimit të Albinfo.ch, bëhet e ditur se bëhet fjalë për një çift bashkëshortor shqiptar nga Maqedonia e Veriut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

OKB: Së paku 55 migrantë të mbytur pranë Libisë

Një varkë gome që transportonte dhjetë migrantë në Evropë u fundos në…

300 të vdekur nga trazirat në Afrikën e Jugut

Trazirat në Afrikën e Jugut këtë muaj kanë marrë 337 jetë, tha…

Çmimi i benzinës lirohet për 6,5 denarë, i naftës për 9 denarë

Komisioni Rregullator i Energjetikës në mledhjen e sotme ka marrë vendim që…

Turqia, sulm nga toka kundër kurdëve të Sirisë?

Plani pasi kurdët vranë 3 turq në një sulm me predha Këto…

Afro 50 mijë rusë të strehuar në Serbi që prej fillimit të luftës

Numri i shtetasve rusë që ndodhen në Serbi vlerësohet të ketë arritur…