Një burrë dyshohet se e ka vrarë gruan e tij të premten në Zvicër.

Siç njofton policia zvicerane, gruaja u gjet në banesë në Erlen derisa Policia Kantonale ku dhe u konstatua vdekja e saj.

Të premten e 14 prillit, policia kishte pranuar një thirrje nga një burrë se kishte plagosur për vdekje gruan e tij ku dhe më pas e arrestuan burrin 42-vjeçar nga Maqedonia e Veriut.

Shkaqet e këtij rasti të rëndë ende po hetohen nga ana e organeve të rendit.

Prokuroria publike e ka hapur rastin penal, derisa sipas mediave zvicerane çifti ishte në prag të divorcit.

Nga deklarimi i të afërmve kuptohet se i dyshuari ishte i paaftë për të punuar për shkak të një sëmundje që kishte, përcjell Klankosova.tv

I dyshuari dhe viktima, thuhet se kishin së bashku tri vajza.

Sipas raportimit të Albinfo.ch, bëhet e ditur se bëhet fjalë për një çift bashkëshortor shqiptar nga Maqedonia e Veriut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ish-ambasadori amerikan Munter: Serbia do të harrohet nëse nuk harmonizohet me Perëndimin

Ish-ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Cameron Munter ka…

Abbott: Të zhdukurit të mos përdoren për përfitime politike

Ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbot, ka deklaruar sot se Prishtina dhe…

Biden: Kosova është në zemrat e familjes sime

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ka thënë se familja e tij ndihet…

Çmimi për të shkuar në Haxh këtë vit është 6 mijë e 350 euro

Bashkësia Islame e Kosovës, ka bërë të ditur se çmimi për të…

Zaev dhe Mickoski në izolim të detyrueshëm, gazetari që i intervistoi doli pozitiv

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i LSDM-së, Zoran Zaev do…