Nesër me fillim në ora 13 shqiptarët do të protestojnë në Vodno, para vilës së presidentit të shtetit. Shkak për protestën është deklarata e presidentit Stevo Pendarovski i cili vlerësoi se ngjarjet e 27 Prillit nuk kanë qenë akt terrorist, njoftojnë për gazetën Lajm organizatorët e protestës.
“Kjo është përzierje e presidentit të shtetit në Gjyqësor. Nese kërkon që autorët e 27 Prillit të mos dënohen për terrorizëm, atëherë presidenti të njejten gjë duhet ta kerkojë edhe për Grupin e Kumanovës dhe për rastin Monstra”, thotë për Lajm organizatori i protestës, Blerim Ahmeti.
Ai e ka paraqitur protestën në polici dhe ka kërkuar leje për mbajtjen e saj.
“Do të grumbullohemi direkt te Presidenca ku në shenjë revolte do të djegim fotografitë e Stevo Pendarovskit, Zoran Zaevit, Hristijan Mickovskit dhe Ali Ahmetit”, thekson Blerim Ahmeti, organizator i protestës./Gazeta Lajm/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…