Përmes rrjeteve sociale dhe reagimeve në media, qytetarë të shumtë janë ankuar se shqiptarët e Shkupit ndjehen të pambrojtur gjatë dy ditëve të fundit. Huliganët pjesëmarrës në protestat e fundut kanë sulmuar pronat dhe lokalet e tyre në Çarshi, ndërsa policia nuk ka intervenuar për t’i mbrojtur. Sonte sulmet kanë qenë të drejtëpërdrejta dhe fizike, huliganët kanë thyer lokalet, hotelet dhe kanë sulmuar qytetarër shqiptare, pronarët e bizneseve dje kalimtarë të rastit. Policia ka intervenuar vetëm pasi kaneskaluar situata në përleshje fizike dhe në fund përsëri është arrestuar një shqiptarë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Merkel nuk pranon ofertën për punë nga Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së

Ish-kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka refuzuar një ofertë pune nga Sekretari i…

Qeveria shkarkon Paunovskin!

Në seancën e sotme Qeveria vendosi për shkarkimin e Drejtorit të Inspektoratit…

Kërçovë – një person lëndohet rëndë para shtabit të një partie shqiptare

Një ngjarje e rëndë, disa minuta pas mesnatës, ka ndodhur para shtabit…

Facebook mbyll qindra llogari të lidhura me grupin iranian në Shqipëri

Facebook tha të martën, më 6 prill se ka mbyllur qindra llogari…

Zelensky do t’i drejtohet Kuvendit të Shqipërisë më 3 maj

Presidenti ukrainas Vlodymyr Zelensky, do t’i drejtohet Kuvendit të Shqipërisë më 3…