Koalicioni mes LSDM-së dhe BESËS nuk është pritur siç duhet tek shqiptarët. Siç duket edhe në Nerez të Shkupit qytetarët e kanë bojkotuar takimet e krerëve të BESËS ku kanë qenë edhe pjestarë të LSDM-së.

Në këtë takim shihet kreu i BESËS, Bilall Kasami, nënkryetari i BESËS, Kastriot Rexhepi ku siç shihet në fotografi janë shumë pak qytetarë thuajse vetëm anëtarët e asaj nëndege.

Ndryshe deri tani kemi koalicion mes LSDM-së një parti maqedonase me partinë shqiptare BESA, një koalicon mes ASH-së dhe AAA-së,  BDI, PDSH dhe VMRO do të garojnë të vetme ndërsa RDK sonte publikisht anuluan pjesëmarrjen e tyre në garën e 12 Prillit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…