Mbrojtja pa Gjimshitin, Kumbullën dhe Dermakun

Ndeshjet vendimtare, dy të fundin e edicionit të Ligës së Kombeve e gjejnë Shqipërinë në vështirësi për shkak mungesash. Pika më e dobët duket se do të jetë mbrojtja me Gjimshitin, Kumbullën dhe Dermakun që nuk do të jenë të gatshëm.

Ndeshja e parë do të jetë kundër Izraelit në transfertë.

“Na duhen golat. Jam i lumtur se gjithë sulmuesi janë në formë. E dimë se Izraeli është skuadër e fortë dhe janë agresivë në fushën e tyre. Do shohim pikat e dobëta do sulmojmë ku duhet”, u shpreh Seferi.

Janë ndeshje ku Shqipëria duhet të tregohet më shumë cinike, në pritje të momentit për të shënuar dhe me shpresën që aksionet do të përfundojnë me sukses.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Sulm me raketa nga Siria, raportohet për dy të vrarë në Turqi

Dy persona janë vrarë pasi raketat goditën qarkun turk Karkamis, pranë kufirit…

Dyshimi për helmim të ushtarëve, ushqimi që u konsumua nuk rezulton i dëmshëm

Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se analizat fiziko –kimike dhe mikrobiologjike të…

Kievi: 20 600 trupa ruse të vrarë që nga fillimi i luftës

“Forcat ukrainase kanë shkatërruar 167 avionë rusë, 147 helikopterë, 155 mjete ajrore…

Dy të plagosur nga të shtënat me armë në një shkollë të mesme në Buffalo të Nju Jorkut

Dy persona, duke përfshirë një student, thuhet se u qëlluan me armë…

Policia e Kosovës shton kontrollet

Policia e Kosovës po vazhdon zbatimin e masave anti-COVID. Me qëllim të…