Shqipëria do të hapet plotësisht në 1 qershor, pa masa kufizuese anti-COVID, sipas kreut të PS në Tiranë, Ervin Bushati.

Nga studioja e “Quo Vadis” në “Vizion Plus”, përballë moderators Pranvera Borakaj, Bushati parashikoi që 2021 do të jetë një vit pozitiv për Shqipërinë.

“Ky do të jetë një vit shumë i mbarë, do të kemi hapje të shoqërisë, edhe ekonomia do të rindezë motorët. Shqipërinë e pret një vit i mbarë në 2021. Shumë shpejt do të shikojmë një Shqipëri tjetër në verë. Besoj se më 1 qershor Shqipëria do të hapet totalisht.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Arrestohen gjashtë persona në një objekt në Zherovjan të Tetovës, policia zbulon armë

Ministria e Punëve të Brendshme njofton më (25.06.2021) nga ora 1:30 deri…

Tërmet në Maqedoni të Veriut

Në Prilep të Maqedonisë së Veriut sot ka ndodhur një tërmet me…

Snopçe: Diskriminimi i nxënësve të Medresesë duhet ndalur

Kliko https://fb.watch/cH2xu78X00/

Hoxha: Regjistrimi vërtetoi se me BDI në qeveri, ikja e shqiptarëve nga vendlindja është masovike

Më shpalljen e rezultateve për regjistrimin e popullsisë në Maqedoninë e Veriut…

Mes luftës dhe frikës, rrëfimi i shqiptarëve të Ukrainës pas agresionit rus

Pas agresionit rus, shqiptarët e Ukrainës kanë rrëfyer përjetimet e tyre të…