Shqipëria ka shënuar sërish një ulje të numrit të infektimeve ditore me covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë territorit tonë janë infektuar 169 qytetare. Ndërkohë kanë humbur jetën 4 pacientë për shkak koronavirusit, ndërsa 4 qytetarë e kanë humbur betejën me COVID19. Në 24 orët e fundit janë shëruar 572 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 100,013 që nga fillimi i epidemisë. Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 182 pacientë, 9 në terapi intensive, nga të cilët 1 pacientë janë të intubuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Koreja e Veriut thotë se lansoi një “raketë hipersonike” të re

Koreja e Veriut ka pohuar se ka testuar me sukses një raketë…

Rrëfimi i Agim Murtezit nga Lipjani – Haga e kishte arrestuar gabimisht për krime lufte

Mëngjesi i 17 shkurtit të 2003-tes, ishte i pazakontë për Agim Murtezin…

Putini gradualisht po kupton se strategjia e tij nuk po funksionon – këtë e tregojnë lëvizjet e tij të fundit

Vladimir Putin duket se e di se forcat ruse po pësojnë “humbje…

Bjellorusi – qindra persona i bashkohen protestave globale në shenjë solidariteti

Qindra njerëz në Poloni dhe Lituani u mblodhën për protesta të shtunën…