Një shpërthim që ndodhi të dielën në një universitet të famshëm kinez i la të vdekur dy persona dhe i plagosi nëntë të tjerë.

Ngjarja tragjike ndodhi në Universitetin e Aeronautikës dhe Astronautikës në Nanjing, i cili njihet për prodhimin e teknologjisë aeronautike, shkruan South China Morning Post.

Shpërthimi ndodhi pak para orës 16:00 në kampusin e rrugës Jiangjun.

“Dy persona u vranë dhe nëntë u plagosën. Shkaku i shpërthimit është duke u hetuar”, tha zjarrfikësja e qytetit në faqen e saj zyrtare të Weibo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…