Një shpërthim që ndodhi të dielën në një universitet të famshëm kinez i la të vdekur dy persona dhe i plagosi nëntë të tjerë.

Ngjarja tragjike ndodhi në Universitetin e Aeronautikës dhe Astronautikës në Nanjing, i cili njihet për prodhimin e teknologjisë aeronautike, shkruan South China Morning Post.

Shpërthimi ndodhi pak para orës 16:00 në kampusin e rrugës Jiangjun.

“Dy persona u vranë dhe nëntë u plagosën. Shkaku i shpërthimit është duke u hetuar”, tha zjarrfikësja e qytetit në faqen e saj zyrtare të Weibo.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Restoranti i parë nënujor evropian është hapur në Norvegji

Mbi 7,000 mysafirë kanë bërë rezervimet, që të jenë ndër të parët…

Osmani uron Ramazanin, bën thirrje për respektimin e masave

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, uroi besimtarët myslimanë me rastin e nisjes…

Gjykata indiane dënon 38 persona me vdekje për shpërthimet fatale të vitit 2008

Një gjykatë në Indi dënoi me vdekje të premten 38 persona për…

Ushtria amerikane kryen me sukses testimin e raketës hipersonike

Shtetet e Bashkuara kah mesi i marsit kanë kryer me sukses testimin…

Pasi ndihmuan Shqipërinë, FSK-ja bashkë me zjarrfikësit kthehen në Kosovë

Një pjesë e Forcave të Sigurisë së Kosovës bashkë me ekipet e…