Një shpërthim i madh është dëgjuar pranë konviktit të studentëve, Stjepan Radiq, në kryeqytetin e Kroacisë, Zagreb.

Sipas të përditshmes kroate, 24sata, banorët fillimisht përreth menduan së bëhet fjalë për tërmet.

Me të dëgjuar zhurmën rreth orës 23:00, njësitet policore dhe zjarrfikësit kanë shkuar në vendin e ngjarjes.

Ndërkohë, banorë të shumtë kanë thënë se kanë parë të binte diçka nga qielli, teksa në tokë është formuar një gropë.

Kliko

https://m.facebook.com/24sata/videos/1317946545353223/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Analisti britanik vlerëson se është në dëm të BE-së që nuk i liberalizoi vizat për Kosovën

Reporteri britanik, Tim Judah, që njëkohësisht është edhe analist politik dhe është…

Geer: Është interes i përbashkët që konferenca ndërqeveritar me RMV-në të caktohet sa më herët

Euroambasadori në Maqedoninë e Veriut David Geer, thotë se ajo që duhet…

Fitore e bindshme e Orban në Hungari, siguron mandatin e katërt

Viktor Orban ka siguruar mandatin e tij të katërt si kryeministër hungarez.…

Matthew Palmer, Përfaqësues i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor

Sekretari i Shtetit ka emëruar Zëvendës Ndihmës Sekretarin Matthew Palmer si Përfaqësuesin…

Partitë propozojnë 10 kandidatët e parë për këshill komunal mos të kenë prag të votave, për të pavarurit kushte më të vështira

Propozimi i harmonizuar mes VMRO-DPMNE-së dhe LSDM-së për lista të hapura në…