Dëme janë parë pranë stacionit qendror të trenit në Kiev pas një shpërthimi të dëgjuar

Dëme të konsiderueshme janë raportuar pranë stacionit qendror të trenave në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev.

Sipas ekipit të CNN, zhurma e shpërthimit u dëgjua në të gjithë qytetin

Sipas Ministrisë së Punëve të Brendshme të Ukrainës, një tubacion kryesor i ngrohjes në Kiev u dëmtua gjatë sulmeve.

Kujtojmë se qindra refugjatë ukrainas e kanë përdorur stacionin e trenit në Kiev si vend strehimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Reshje të dendura dëbore në Pakistan, vdesin 21 persona

Të paktën 21 persona kanë vdekur pasi reshje të dendura dëbore kanë…

Zhgënjehen shqiptarët që votuan LSDM-në! Ngelën pa paralele shqipe në Idrizovë

Shuhet thuajse çdo shpresë për hapjen e paraleles shqipe për klasën e…

Palestinezët u kundërpërgjigjen sulmeve izraelite. Brenda disa minutave 130 raketa drejt Tel Avivit

Përplasjet e përgjakshme midis palestinezëve dhe ushtrisë izraelite vazhdojnë dhe të paktën…

Nuredini: Tomor Morina s’ka nevojë për vizita në burg nga pushtetarët shqiptarë

Azbi Nuredini: Ushtari i UÇK-së Tomor Morina që mbahet ilegalisht në burg…

Politikani rus kërkon pushtimin e Ukrainës

Vladimir Zhirinovsky: Nëse do të isha President, do ta bombardoja Ukrainën Deputeti…