Vladimir Putin ka akuzuar Yevgeny Prigozhin për “kryengritje të armatosur” ndërsa forcat e Wagner bëjnë lëvizje nëpër qytetet ruse në atë që shefi mercenar e ka quajtur “marshim drejtësie”; janë marrë masa sigurie në Moskë; Prigozhin pretendon se ushtria ruse vrau disa nga luftëtarët e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

G7 kërkon nga Kina që të mos e ndihmojë Rusinë

Grupi i shtatë vendeve më të industrializuara (G7) i bëri thirrje Kinës…

Ndalohen dasmat në Tetovë, shkak rritja e virusit Covid 19

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce, në koordinim këtë mëngjes me anëtarët e…

A po ikën nga drejtësia? Përgjigjet Arafat Muaremi

Drejtori i Policisë Financiare, Arafat Muaremi në një prononcim përmes telefonit për…

Raporti i Departamentit të Shtetit: Autoritetet e Maqedonisë së Veriut të angazhohen më shumë në parandalimin e trafikimit të qenieve njerëzore

SHBA u rekomandon autoriteteve në Maqedoninë e Veriut që të kryejnë hetime…

Serbia tërheq ushtrinë nga kufiri me Kosovën

Ushtria serbe tërhiqet nga kufiri me Kosovën, pas reagimeve të shumta dhe…