Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar në pjesën veriore të Utah, që duket se bëhet fjalë për shpërthimin e një meteori.

Raportimet nga mediat amerikane për një shpërthim të fuqishëm kanë filluar të qarkullojnë nga orët e para të mëngjesit, nga banorë nga Oremi dhe Idaho që kanë shkruar në profilet e tyre se kanë dëgjuar një “bum”.

Guvernatori i Utah, Spencer Cox, tha se nuk bëhet fjalë për ndonjë aktivitetet sizmik apo stërvitje ushtarake.

Një banorë në Salt Lake, Wendi Melling, tha se po hapte derën e shtëpisë kur dëgjoi një zhurmë të madhe, që ajo e përshkoi si një “shpërthim tejet të fuqishëm”.

“Mendova se diçka ra në kulmi i shtëpisë, por kur dola jashtë se gjithçka ishte në rregull me pronën tonë”, shtoi Melling.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

SHBA-ja dhe Rusia do të nisin bisedime për kontrollin e armëve bërthamore

Tri ditë të bisedimeve për kontrollin e armëve bërthamore mes Shteteve të…

Gjykata cakton masën e sigurisë ndaj ish-prokurori Rexha

Gjykata Themelore në Prishtinë pas kërkesës së Prokurorisë Themelore në Prishtinë kundër…

Zviceranët blejnë aeroplanë të rinj luftarak, do të shpenzojnë 6 miliardë franga – bëhet fjalë për F35-A Lightning II

Aeroplanët luftarakë të gjeneratës së pestë të kompanisë amerikane Lockheed Martin, F35-A…

Kush është shqiptarja që u shpall më e mira në Universitetin e Mjekësisë në Danimarkë?

Sukseset e të rinjëve nga Kosova nuk kanë të ndalur. Të rinjtë…

Biden emëron dhe Sekretarin për Arsimin

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden, ka emëruar Miguel Cardona si për…