Pas paralajmërimit se me mosmarrëveshjen me qytetin e Shkupit në lidhje me autobusat privat, sot shoferët kanë dalë në protesta para qytetit të Shkupit duke bllokuar hyrjen kryesore me parkimin e autobusëve.

Ndërsa dje kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danella Arsovska u bëri thirje përfaqësuesve të shoqatave private të autobusave privat “ Slloboden prevoz dhe “Makekspres” të protestojnë para selive të VMRO-DPMNE-së dhe LSDM-së pasi drejtorët e tyre kanë gjeneruar borxh, ndërsa duan ta paraqësin si dështim të tanishëm të Qytetit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Krerët e shtetit i shkruajnë letër UNESCO-s, Kurti tregon katër kërkesat e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se sot në Ditën Botërore…

Grenell, përfundimisht do të largohet nga pozita e ambasadorit në Gjermani

Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, përfundimisht do të largohet nga pozita…

Arrestohen dy persona nga Gostivari

Sektori për Punë të Brendshëm-Tetovë njofton se gjatë ditës së djeshme kanë…

Zelensky: Kemi rimarrë rimarrë plotësisht në kontroll më shumë se 4,000 kilometra katrorë, që na kishte grabitur Rusia

Ukraina ka rimarrë plotësisht në kontroll më shumë se 4,000 kilometra katrorë…

Përmirësim i lehtë i situatës në Shkodër

Tkurret sipërfaqja e tokave të përmbytura Rënia e intensitetit të shirave ka…