Gjatë ditës së djeshme në rajonin e Komunës së Gazi Babës, respektivisht në lagjen Hipodrom të Shkupi është gjetur një mjet shpërthyes në një puset.

“Më 22.06.2020 në orën 16.30 në SPB-Shkup, R.J. nga Shkupi ka raportuar se kishte gjetur një pajisje eksplozive në oborrin e tij në lagjen Hipodrom derisa po kryente punë ndërtimore në pusetë. Policia nga inspektimi në vendngjarje ka konstatuar se bëhet fjalë për një granatë dore M-75 (kashikara)”, thonë nga MPB duke shshtuat se Njësiti Antiterrorizëm ka larguar nga puset mjetin shpërthyes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…