Policia e RMV-së njofton se sot në orën 07:00 në rr. “Dizhon” në Shkup, e ka privuar nga liria S.S.(40) nga Shkupi, për vuajtje të dënimit me burg.

Sipas MPB-së, ai u dënua me pesë vjet e nëntë muaj burg për veprën penale “kontrabandë me emigrantë” dhe ishte në kërkim me urdhër qendror, për të vuajtur dënimin në burgun në Idrizovë tre vjet e nëntë muaj.

Personi do të dërgohet në institucionin për pjesën e mbetur të dënimit me burg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mirë se vini në ferr” – ushtria ukrainase pajiset me armë anti-tank, NLAW

Ushtria ukrainase ka njoftuar përmes një postimi në Twitter se është pajisur…

A do të ndryshoj ora sivjet, ky është vendimi i fundit

Ora do të ndryshoj sërish edhe pse ishte thënë se nga ky…

Pas protestave të qytetarëve, lirohet kryetari i një qyteti ukrainas që ishte rrëmbyer prej forcave ruse

Më herët u raportua se forcat ruse kishin marrë nën kontroll qytetin…

Dorëzohen 522 apartamente në Laç/ Kompleksi i banimit dhuratë e qeverisë turke

Gëzimi dhe emocionet nuk fshiheshin dot nga portreti Edi Ramës, kur mbërriti…

Rusia rrit praninë ushtarake përgjatë kufirit/ Sekretari Blinken drejt Ukrainës

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken do të shkojë në Ukrainë javën…