Shiu i rrëmbyeshëm ka përmbysur rrugët në disa lokacione në qytetin e Manastirit.

Reshjet e shiut të shoqëruara me breshër janë ndaluar për kohë të shkurtër por kanë shkaktuar bllokim të trafikut.

Edhe gjatë ditës së djeshme në Manastir kishte reshje të shumta të shiut të cilat kishin dëmtuar fushat bujqësore për të cilat vetëqeverisja lokale pas inspektimit dhe vlerësimit do të realizojë kompensim të dëmeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Prej sot ndalesë e lëvizjes nëpër pyje, gjoba deri 2000 euro për mosrespektim

Prej sot ndalohet lëvizja në pyje dhe tokë pyjore për shkak të…

Zaev: Sela e anuloi takimin në shenjë revolte për heqjen e kompetencave të Taravarit

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev ka deklaruar se Kryetari i…

Letër e Ziadin Selës për presidentin Prendarovski

I nderuari President, Ju përgëzoj për paraqitjen tuaj të 1 majit në…

Tre gjykatës shqiptarë pjesë e ekipit që ka liruar Orce Kamçevin, njëri bashkëshort i Teuta Arifit

Kanë dalë në opinion emrat e tre gjykatësve shqiptarë që kanë qenë…

Sela premton avancimin e administratorëve shqiptarë, ja çka thotë për koalicionet

Kryetari i Alancës për Shqiptarët Ziadin Sela në emision 360 Shkallë në…