Ministria e Shëndetësisë njofton se sot Instituti për shëndet Publik ka regjistruar 44 pacientë të shëruar: Në Shkup-5, Kumanovë-12, Prilep-9, Manastir-2, Kvadar-1 dhe Negotinë-2.

Në spitalin “8 shtatori”, ka ndërruar jetë një pacient i moshës 55 vjeçe, nga Prilepi i cili ishte hospitalizuar me 22 prill, ndërkohë që 13 ditë ka qenë i kyçur në aparatet për frymëmarrje. Në spitalin e Manastirit ka ndërruar jetë një pacient i hospitalizuar më 4 maj.

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 292 persona, janë vërtetuar 13 raste të reja të Kovid-19 dhe atë në: Kumanovë-1, Prilep-3, tetove-3 dhe Manastir-1.

Ndryshe numri i përgjithshëm i të prekurve në vendin tonë nga Kovid-19 arrin në 1539, numri i të shëruarve është 1057, ndërsa kanë ndërruar jetë 88 persona. Për momentin numri i rasteve aktive është 394.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…