Shoferët e kamionëve dhe veturave janë shpëtuar me ndihmën e helikopterit, pasi që është shembur ura e drurit në Norvegji nëpër të cilën po kalonin.

Vetura të shumta përfunduan në lumë, por kamioni mbeti në një pjesë të urës që qëndroi mbi ujë pavarësisht se u shemb.

Që të dy shoferët janë shpëtuar pa pësuar as lëndimin më të vogël, transmeton Telegrafi.

Fjala është për urën e ndërtuar në vitin 2012 dhe që ishte 148 metra e gjatë, kurse inspektimi i urës ishte kryer në vitin 2021.

Administrata norvegjeze për rrugët publike, ka kërkuar një hetim të pavarur sa i përket shembjes së urës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

“Gjueti shtrigash”, Trump refuzon t’i përgjigjet hetuesisë

Ish-presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka refuzuar t’i përgjigjet pyetjeve të hetuesisë…

Rritet siguria për Dritan Abazoviqin, politikanit shqiptar i rrezikohet jeta

Pas vlerësimit të shërbimeve të sigurisë se siguria e zëvendëskryeministrit, Dritan Abazoviq…

Telefonat inteligjentë i kanë bërë njerëzit më dembelë – studimi britanik tregon edhe rrezikun shëndetësor nga një sjellje e tillë

Përtacia për shkak të telefonave inteligjentë është përkeqësuar – megjithëse në Britani…

Osmani takoi nënsekretaren e shtetit, Nuland – diskutojnë për energjinë, sundimin e ligjit dhe marrëdhëniet Kosovë-Serbi

Në vazhdën e takimeve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, presidentja e…

38 raste të reja, shërohen 16 pacientë

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, nga 560…