Luftërat UÇK-së për çlirimin e trojeve Shqiptare, qëllim të vetëm kishin shporrjen,e armiqve tanë shekullor nga trojet tona,dhe ndërtimin e shtetit në atë mënyrë,që do na kishin lakminë edhe shtetët më të zhvilluara,por në ato kohë të vështira, se kemi ditur që më vete në luftë i kemi edhe horrat, profiterët,hajdutët dhe shpirtëshiturit e çështjes Kombëtare.
Mënjëherë me ardhjen e tyre në pushtet,pas luftës tokat Shqiptare nga këta Vojvod të rinjë,do të trajtohën si plaçkë,e Shqiptarët si robër lufte,sa të mangët e kanë mendjën, mendojnë se do jenë të përjetshëm aty ku janë,se dinë se zullumin dhe zullumçarin se don as Zoti dhe as njeriu,një ditë do ju vijë fundi,do turpërohen edhe brezat e ardhshëm tuaj se pasardhës të kujt janë.
Ju devalvuat gjdo gjë të shënjtë,që e patëm ne Shqiptarët,gjdo gjë shitet dhe blihet tek ju, Pozitat,Çertifikatat,Titujt Dekoratat,Mirënjohjet,mos e thëntë Zoti të jau kërkoj dikush,edhe eshtrat e Dëshmorëve për para, se edhe ato i kishit shitur.

Klikoni linkun për të përcjellur videon e publikuar nga Shek Hallaçi

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=226055308692500&id=100038640970126

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Ku jeni “komandanta” të 2001-shit, pse po heshtni për komandant Sokolin!

Nuzemedin Imeri / Vëllezër e Motra, Të dashur bashkëkombës, të flasësh për…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…