Shek Hallaçi /
Halil Matoshi të krahasosh rininë e Kosovës, me brigadat e kuqe, që se kan idenë as qka jan ato, është e barabartë si me fluturu shefi yt Isa Mustafa për në Mars, zotëri “analistë” Kosova është një vend i vogël që nuk luan ndonje rol, as në regjionin tonë, e lëre më ne ato globale, historikisht ideologjit dhe konceptet e rrezikshme kan lindur në shtete e mëdha, prandaj edhe kët merak hiqe, se sjemi të rrezikuar nga këto koncepte, mirëpo jemi te rrezikuar nga diqka tjetër hajnija,keqëpërdorimi i shtetit tani e 20 vite me radhë,që ti si një “intelektual” se ke kundërshtuar asnjëherë, në fshatrat tona thonë ATY KU QENI HAN ATY EDHE LEH…!!!
Prandaj kush je ti ,apo ndonjë tjetër që mendon si ti ,ta kritikosh rininë e Kosovës që ka vetëm një kërkesë, Kosova të ndryshojë dhe të qeveriset, nga politikanë të pastërt…!!!
#Mekryeminstrin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…