Shefi i SPB Strumicë, Vasil Todorov, para dy dite, derisa ishte në punë në zyrën e tij, nga arma zyrtare ka gjuajtur një plumb, i cili ka përfunduar në dysheme. Informacionin e ka konfirmuar zëdhënësi i MPB-së, Toni Angelovski.

“Më 20 korrik në orën 14:30 minuta në zyrën e tij të punës, shefi i SPB Strumicë, V.T. derisa po e pastronte armën zyrtare, nga moskujdesi ka gjuajtur një plumb në pjesën e poshtme mes parketit dhe pjesës anësore. Gjatë ngjarjes ai ishte vetë në zyrë. Nuk ka persona të lënduar”, deklaroi Angelovski.

Shtoi se është njoftuar Sektori për kontroll të brendshëm dhe standarde profesionale pranë MPB-së për zbardhjen e rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…