Tre persona kanë vdekur si pasojë e të shtënave me armë zjarri që ka ndodhur në Filadelfia të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Siç raportojnë mediat atje, viktimat janë dy burrat dhe një grua.

Nga këto të shtëna sipas policisë janë plagosur edhe 11 persona.

Ngjarja e rëndë kanë ndodhur në afërsi të kryqëzimit të “Rrugës Jugore” dhe “Rrugës së Tretë”.

Disa oficerë të policisë ishin duke patrulluar, kur dëgjuan breshërinë e të shtënave.

Njëri nga oficerët thuhet se ka qëlluar në drejtim të njërit prej sulmuesve por s’dihet nëse ai është qëlluar.

Hetuesit thanë në vendin e ngjarjes janë gjetur edhe dy armë.

Përgjatë blloqeve 200 dhe 300 të Rrugës Jugore u gjetën edhe gëzhoja plumbash.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

65 pacientë të shtrirë në spitale për COVID-19, tre në gjendje të rëndë

65 pacientë janë duke u trajtuar në spitalet e përgjithshme dhe dy…

Momenti kur forcat ruse qëllojnë me breshëri plumbash veturën, brenda të cilës ishin babë e bir nga Ukraina

Një video amatore e realizuar nga një i ri ukrainas, shfaq momentin…

Vrasja e Kudret Saliajt nga ish-vjehrri në Tiranë, ‘fundoset’ edhe ish-gruaja e tij, Klodiana Lala zbardh deklaratën e djalit të tyre të madh dhe të avokatit: Nëna na…

Gazetarja Klodiana Lala ka zbardhur detajet e dyshimta nga Prokuroria për vrasjen…

Florian Qehaja, ambasador i ri i Kosovës në Shkup

Florian Qehaja nga sot është zyrtarisht ambasador i ri i Kosovës në…

Shtëpia e Bardhë: Presidenti Trump nuk është informuar për komplote ruse në Afganistan

Shtëpia e Bardhë thotë se presidenti Donald Trump nuk është informuar më…