Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 556.548, prej të cilëve 927 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, sipas Universitetit Johns Hopkins.

Numri i të infektuarve deri më tani, sipas të dhënave të universitetit, ka arritur në 30.849.137, me 62.531 raste të regjistruara në 24 orët e fundit.

Aktualisht, shteti i Kalifornisë është më i godituri në SHBA, me mbi 3,68 milionë raste të konfirmuara dhe 59.887 të vdekur.

Në SHBA deri më tani mbi 108 milionë persona kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19, kurse mbi 63 milionë dozën e dytë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Arsim Sinani dhe Qerim Lita: Dokumenti origjinal i MO-së ka ekzistuar në Arkivin shtetëror, Grubi bën politikë (FOTO)

Studiuesi Arsim Sinani dhe historiani Qerim Lita hedhin dyshime se dokumenti që…

Instituti Robert Koch: Pandemia mund të zgjasë dy vjet

Në Gjermani jeta publike gati minimizohet. Instituti prestigjioz gjerman “Robert Koch” vlerëson, se…

Gjykata Speciale cakton seancën e radhës ndaj Gucatit, Haradinajt dhe Mustafës

Gjykata Speciale ka caktuar seancën e radhës ndaj Nasim Haradinajt, Hysni Gucatit…

Paraburgimi, lëshohet urdhër që Muhamed Zekiri të sillet me polici në gjykatë!

Gjykata Penale Shkup njofton se pas marrjes së kërkesës nga prokurori kompetent,…

Kurti thotë se do të rritet numri i prokurorëve për hetimin e krimeve të luftës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se do të rritet numri…