Në imazhe shihet zona e rrethuar ku një grua u vra dhe tre njerëz të tjerë u plagosën mbrëmjen e të dielës në Minneapolis, teksa një burrë sulmoi me makinën e tij demonstruesit që protestonin kundër vrasjes së një afro-amerikani nga forcat e policisë.

Incidenti vrasës ndodhi në zonën qendrore të Uptown rreth orës lokale 11:39. Autoritetet vendase thanë se ishin duke monitoruar demonstratën në zonë, kur një makinë sulmoi qëllimisht turmën. Pas incidentit protestuesit ishin konfrontuar me shoferin.

“Protestuesit e nxorrën atë nga makina dhe sipas dëshmive, nisën ta godisnin”, tha policia në deklaratën e sotme, duke shtuar se më pas me ardhjen e njësive të policisë shoferi ishte marrë nën arrest.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Biden zgjeron ekipin e tij për të luftuar Covid-19

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden zgjeron ekipin e tij për të…

Tensionet në Mesdheun Lindor/ Shtyhen negociatat mes Greqisë dhe Turqisë në selinë e NATO-s

Shtyhen negociatat midis zyrtarëve turq dhe grekë në selinë e NATO-s me…

Shtohen tensionet në kufirin ukrainas, Turqia del kundër Rusisë, SHBA kërcënime të vazhdueshme Moskës

Tensionet në mes të Ukrainës dhe Rusisë janë përshkallëzuar dhe shkak për…

21 persona humbin jetën në maratonën e vrapimit në Kinë, të mbijetuarit rrëfejnë tmerrin

21 persona që po mbanin një maratonë të vrapimit në pyje kanë…

Luftëtarët ukrainas: “Kemi të plagosur dhe të vdekur brenda bunkerëve”

Një nga mbrojtësit e fundit ukrainas në Mariupol i ka thënë BBC-së…