Shtetet e Bashkuara kanë rrëzuar një balonë të dyshuar spiune kineze që ka fluturuar përreth SHBA-së ditëve të fundit.

Tre aeroporte u mbyllën dhe hapësira ajrore u mbyll në brigjet e Karolinës së Jugut pasi aeroplanët ushtarakë amerikanë shënjestruan objektin mbi Oqeanin Atlantik

Pamjet e publikuara gjerësisht në rrjetet sociale tregojnë momentin kur rrëzojnë balonën derisa vërehet një shpërthim në qiell.

Presidenti amerikan Joe Biden u përball me presion të madh për ta rrëzuar atë që kur u shfaq për herë të parë përreth SHBA-së javën e kaluar.

Uebsajti gjurmues Flightradar24 tregoi aeroplanët e Forcave Ajrore të SHBA-së dhe Rojeve Bregdetare që operonin në qiellin midis Wilmington, Karolinës së Veriut dhe Myrtle Beach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kurti uron Ramën: Kosova nuk mundet pa Shqipërinë, e Shqipëria nuk mundet pa Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama…

Ukraina i kundërpërgjigjet Rusisë me ushtrime me ShBA-në

Ukraina dhe Shtetet e Bashkuara do të zhvillojnë ushtrime të përbashkëta ushtarake…

Sllovakia: Ka ardhur koha të vendosim për dërgimin e avionëve MiG-29 në Ukrainë

Sllovakia duhet të marrë vendim për dërgimin e avionëve luftarakë MiG-29 në…

Çfarë thonë sondazhet e fundit para zgjedhjeve të së dielës në Francë?

Emmanuel Macron ka hequr një pengesë të madhe për t’u rizgjedhur president…

Humb jetën nga zjarri një qytetar në Kosovë

Mbeten ende katër vatra aktive Një person ka vdekur në Novosellë të…