Shtetet e Bashkuara të Amerikës që nga fillimi i vitit 2022 ka pasur 199 të shtëna masive.

Statistikat tronditëse u shpërndanë gjerësisht në mediat sociale pas një sulmi vdekjeprurës që ndodhi sot në shkollën fillore “Robb” në Uvalde, Teksas, ku mbetën të vdekur të paktën 19 fëmijë dhe dy të rritur, shkruan The News Democracy.

Sulmin e fundit besohet e kreu një 18 vjeçar, Salvador Ramos, tashmë i vdekur.

Guvernatori i Teksasit, Greg Abbott, tha se Ramos në mënyrë të tmerrshme dhe të pakuptueshme kreu të shtënat masive i vetëm përpara se të qëllohej për vdekje nga forcat e rendit.

Kujtojmë se vrasja e fundit masive vjen vetëm disa ditë pasi një person i armatosur hapi zjarr në një supermarket në Buffalo, Nju Jork.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Në Zubin Potok, zbulohet laboratori ku kultivohej kanabis – sekuestrohen 50 kg marihuanë dhe arrestohen 6 persona

Është shkatërruar laboratori i radhës i substancave narkotike në Zubin Potok, fshati…

“Premtoi shumë parash për vrasjen e tij?”/ Zbulohet nga erdhi kërcënimi me jetë për Albin Kurtin

Policia e Kosovës ka përforcuar sigurinë e Kryeministrit Albin Kurti në banesë…

Marina e SHBA-së do të transportojë disa anije luftarake në Detin e Kinës Jugore

Marina e SHBA-së do të dërgojë dy transportues aeroplanësh dhe disa anije…

Aggeler: Në listën e zezë amerikane, më shumë se një shtetas i RMV-së

Lufta kundër korrupsionit mbetet në fokus të politikës amerikane ndaj Maqedonisë së…

Turqia fillon prodhimin e gjeneratës së re të municionit laserik për fluturaket pa pilotTurqia fillon prodhimin e gjeneratës së re të municionit laserik për fluturaket pa pilot

Zyrtarët ushtarakë në Turqi, kanë bërë të ditur se ky shtet ka…