Departamenti Amerikan i Shtetit e ka cilësuar si cinike thirrjen e presidentit rus, Vladimir Putin, për një armëpushim prej 36-orësh në luftën me Ukrainën.

Zëdhënësi i DASh-it, Ned Price, ka thënë se ShBA-të kanë “pak besim” në qëllimet e njoftimit, teksa tha se armëpushimi është cinik duke pasur parasysh sulmet e Moskës në Ukrainë në ditën e Vitit të Ri, shkruan The Guardian.

Price shtoi se një pauzë e përkohshme e luftimeve nga Moska mund të përdoret për tu “rindërtuar, rigrupuar dhe në fund për të risulmuar”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kjo është data e rinisjes së Champions League

UEFA është e vendosur që pavarësisht situatës, t’i qojë deri në fund…

ASH: Pushteti rrezikon Bërvenicën, ne u tërhoqëm nga Kërçova dhe Çashka

Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa duke u munduar që ta fuqizojë votën…

Reuters: SHBA-ja, bisedime të fshehta me Shqipërinë dhe Kosovën për strehimin e afganëve

Administrata e presidentit amerikan, Joe Biden, ka zhvilluar bisedime të fshehta me…

Abdixhiku: Dëshmorët e Koshares na kujtojnë sa e vlefshme është sakrifica për liri

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka bërë homazhe në Koshare në përkujtim…

Digjet një autobus i Novi Pazarit në Kaçanik, nuk ka të lënduar

Një autobus i Novi Pazarit është përfshirë nga flakët në magjistralen Hani…