Sa herë që ka pasur ndonjë sulm mbi xhamitë, me pasojë vrasje të besimtarëve të pafajshëm, ka reaguar ndër të parët dhe ashpër Shaqir Fetai. Sot, nga ajri, forcat naziste ruse të Putinit bombarduan Xhaminë e Sulltan Sulejmanit të Madhërishëm dhe gruas së tij Roxolana (sulltanes Hurrem) në Mariupol të Ukrainës. Krejt bota ka reaguar duke e dënuar këtë akt si kundër njerëzimit, tolerancës fetare dhe monumenteve kulturo historike. Vetëm Shaqir Fetai ka heshtur! Po frikësohet nga punëdhënësit e tij, nga ambasadori rus apo nga “myftiu” i Putinit?! Edhe myslimanët e Maqedonisë së Veriut nëpër rrjetet sociale masovikisht po e dënojnë këtë krim të Putinit. A është mysliman Shaqir Fetai? Pse po hesht! Kush e ka frikësuar? Është dashur të dalë e të apelojë që sonte pas Akshamit apo Jacisë në ndonjë nga xhamitë qendrore të vendit, të këndohet ndonjë lutje për shpirtërat e të vdekurve në këtë xhami. Shaqir Fetai nuk mund të presë e të reagojë pas reagimit eventual të Serbisë, sepse Serbia nuk reagon, ajo gëzohet!/LMR në BFI/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kurti uron Slloveninë në 30 vjetorin e Pavarësisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka uruar Slloveninë në 30 vjetorin…

Qeveria vendos reciprocitetin me Serbinë

Ministrja në detyrë e Ekonomisë, Rozeta Hajdari ka njoftuar se vendimi për…

Gjykata Speciale tregon se seanca e radhës do të zhvillohet ndaj katër ish-krerëve të UÇK’së

Dhomat e specializuara kanë treguar kush do të jetë pjesëmarrës si dhe…

Turqia kërkon nga SHBA-ja sistemin raketor “Patriot”

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavasoglu, ka kërkuar nga…

Ende mister shkaqet e zjarrit në kampin e refugjatëve, përjashtohet zjarrvënia

Autoritetet greke kanë përjashtuar çdo mundësi se zjarri në kampin e refugjatëve…