Autoritetet ukrainase kanë bërë të ditur se të paktën 10 sulme kanë goditur kryeqytetin ukrainas.

Bëhet e ditur se këto sulme janë bërë me raketa, shkruan Sky News.

Ndërkaq, kryebashkiaku i Kharkiv, Ihor Terekhov tha se qyteti është goditur nga dy raketa që synonin.

Kujtojmë se Rusia ka shtuar sulmet me raketa ndaj Ukrainës javët e fundit pasi fajësoi Kievin për një shpërthim që dëmtoi urën e Krimesë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Policia në Çair, arrestohen 7 persona

Shtate persona kanë rene mbreme ne prangat policore në lagjen Çair, njofton…

Zelenski paralajmëron Rusinë: Do të paguani për atë që keni bërë në shtetin tonë

Rusia ka intensifikuar sulmet dhe bombardimet ndaj qyteteve ukrainase, duke shkatërruar objekte…

Shqipëri / Tërmet me magnitudë 4.1 ballë në

Një tërmet me magnitudë 4.1 ballë është regjistruar në Fushë-Arrëz. Lëkundjet u…

Regjistrohen 46 raste të reja me Kovid-19

46 raste të reja me virus korona në vendin tonë i janë…

Forcat ruse dëmtojnë sërish linjën e energjisë elektrike të centralit bërthamor të Çernobilit

Operatori i rrjetit energjetik të Ukrainës ka thënë se forcat e Vladimir…