Kërcënimet me bombë duket se nuk kanë fund. Sot (e hënë) herët në mëngjes, shkollat ​​dhe disa institucionet morën kërcënime të reja me mjete shpërthyese.

Nga MPB konfirmojnë se kanë marrë raportime, por ende nuk kanë numër të saktë dhe se ku ka raportime për mjete shpërthyese.

Sipas informacioneve, ka njoftime për bomba në shkollat ​​e Shkupit “Nikola Karev”, “Lazo Angelovski”, “Aleksandar Makedonski” dhe “Braça Miladinovci”.

Përveç këtyre shkollave, mëngjesin e sotëm para orës tetë është raportuar se kërcënim për bombë ka mbërritur edhe në Gjykatën Themelore të Ohrit.

Pjesëtarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme ndodhen në terren dhe kanë nisur kërkimet për mjete shpërthyese të vendosura ndoshta. Ministria e Brendshme njoftoi më shumë detaje gjatë ditës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Kjo ishte njerëz…”, Boris Johnson mban fjalimin e fundit

Britania ka një kryeministre të re, Liz Truss… E kështu, i takon…

Shqipëria dhe Bullgaria vendet me numrin më të ulët të humbjeve njerëzore

Treguesit më të rëndësishëm të gjendjes së pandemisë, kontrollit dhe përballimit të…

Regjistrimi patjetër do të realizohet, ja kush regjistrohet

Regjistrim do të ketë vitin e ardhshëm në prill, pasi kjo është…

Sanksione të tjera amerikane ndaj udhëheqësit të Bjellorusisë dhe zyrtarëve rusë

Shtetet e Bashkuara njoftuan të martën sanksione të tjera ndaj udhëheqësit bjellorus,…

Kancelari gjerman: Vendeve të Ballkanit duhet t’u jepet përgjigje për perspektivën evropiane

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, ka thënë se vendeve të Ballkanit Perëndimor…