Komisioni Rregullator i Energjetikës solli vendimin me të cilin bëhet rritja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht 0,44 % në raport me vendimin e datës 14.9.2023.

Çmimet referente të derivateve të naftës në tregun botëror, në krahasim me përllogaritjen e mëparshme, shënojnë rritje mesatarisht: te benzina për 1,060 %, te nafta për 1,541 %, te vaji ekstra i lehtë për 1,405 % dhe te mazuti për 0,656% .

Nga data 16.9.2023, ora 00:01 çmimet maksimale të derivateve të naftës do të jenë:

EUROSUPER BS – 95                   90,00 (denarë/litër)
EUROSUPER BS – 98                   92,50 (denarë/litër)
EURODIZEL BS (D-E V)               86,00 (denarë/litër)

Vaj për Djegie Ekstra i Lehtë 1 (EL-1) 85,00 (denarë/litër)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Përfundon afati i negociatave, Mali i Zi drejt zgjedhjeve të parakohshme, pritet të mbahen brenda 90 ditëve

Koalicionet politike të udhëhequra nga partitë pro-serbe të cilat fituan zgjedhjet e…

Sulmohet në Serbi një autobus me mërgimtarë nga Kosova

Një autobus që po udhëtonte nga Peja për në Dortmund të Gjermanisë…

Katër rezervuarë karburanti u goditën me sulm të dukshëm droni në Krime, videot tregojnë flakët masive që përshkuan objektet

Detaje të reja janë bërë të ditura për sulmin me dron në…

Të dielën në Tiranë mbledhja e përbashkët e Kuvendit të Kosovës dhe Shqipërisë  

Në shënim të 110-vjetorit të Pavarësisë Shqipërisë, të dielën, më 27 nëntor…

Katër avionë rusë shkelin hapësirën ajrore të Suedisë

Avionë luftarakë rusë kanë shkelur hapësirën ajrore suedeze të mërkurën. Kështu deklaroi…