Serbia ashtu si Rusia do ta shënojë 9 majin si Ditë të Fitores ndaj fashizmit në Luftën e Dytë Botërore.

Ministria e Mbrojtjes e Serbisë, ka njoftuar se avionët e ushtrisë serbe do të fluturojnë sot nga ora 11:30 deri në orën 13:00, shkruan tanjug.

“Avionët ushtarakë do të fluturojnë mbi Novi Sad, Zrenjanin, Pancevë, Beograd, Uzhicë, Pozegë, Çaçak, Kragujevc, Jagodinë, Çuprijë, Paraqin, Krushevc, Trstenik, Kralevë, Nish, Prokuplje, pëfshirë edhe në Leskovc”, thuhet në njoftimin e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Vizitë e COELA-s në Maqedoninë e Veriut

Grupi Punues përgjegjës për Zgjerimin dhe për Vendet Negociuese për Anëtarësim në…

Seancë për Modularin e Tetovës, Dëshmojnë mjekët dhe familjarët e viktimave

Mjeku Mustafa Tahiri dhe Shpenza Arifi të cilët kanë qenë në ndërrim…

Arrestohen dy persona në Shkup, kanë vjedhur energji elektrike për bitcoin

Policët e Departamentit për Çështje Kriminale në Kisella Vodë, pas marrjes së…

Kasami: Nder dhe respekt që një figurë si Fatmir Limani, të bëhet pjesë e Lëvizjes Besa

Kryetari i Lëvizjes Besa, Biall Kasami sot edhe zyrtarisht në një konferencë…

Gëzhoja plumbash para dyerve të Ministrisë së Bujqësisë në Shkup

Mëngjesin e sotëm para dyerve të Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë…