Serbia po organizon zgjedhje të trefishta, ku qytetarët po votojnë për të përzgjedhurit zyrtarët lokjal, parlamentar si dhe presidentin e ri.

Por, duket se për mbarëvajtjen e zgjedhjeve Serbia ka ftuar për ndihmë edhe policinë hungareze.

Një lexues i portalit nova.rs ka fotografuar patrullën e policisë hungareze sot në rrugën Molerova në komunën e Vraçarit të Beogradit.

Ai pasi i bëri një foto veturës, thotë se pyeti policinë se çfarë po bënin këtu.

“Djali nga vetura reagoi duke thënë se policia serbe i ka thirrur për t’i ndihmuar”, ka pohuar dëshmitari i rastit.

Theksojmë se qytetarët serbë kanë të drejtë të ushtrojnë të drejtën për votim deri në ora 20:00.

Ndryshe, Hungaria po organizon sot zgjedhjet parlamentare dhe një referendum rreth lejimit të martesave mes personave të gjinisë së njëjtë. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Shkarkimi i ambasadorëve politikë, këto janë procedurat e zëvendësimit të tyre

Të mërkurën janë liruar nga detyra 13 ambasadorë politikë dhe në mungesë…

Dy franceze konvertohen në fenë islame në xhaminë e fshatit Strellc i Epërm në Deçan

Hoxhë Nazim Ramadani ka bërë të ditur se dy shtetase franceze janë…

SHBA-ja dhe Rusia do të nisin bisedime për kontrollin e armëve bërthamore

Tri ditë të bisedimeve për kontrollin e armëve bërthamore mes Shteteve të…

Bursa e Moskës do vazhdojë të qëndrojë e mbyllur

Banka Qendrore Ruse ka thënë në një deklaratë që Bursa e Moskës…

Zoki Kiçeec dhe penzionerja Liljana Todorovska sot janë marë në pyetje në Prokurorinë Themelore

Penzionerja Liljana Todorovska e cila është nënshkruese e projektit për qendrën europiane…