Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela thotë se negociatat me Lëvizjen Besa dhe Alternativën janë në rrugë të mbarë. Sipas Selës po punohet në jetësimin e bllokut të bashkuar parazgjedhor, duke shtuar se deri tani është biseduar vetëm për çështje parimore.

Atë që e kam thënë publikisht, natyrisht se tani është radha që ta jetësojmë. Jemi në komunikim e sipër mbi variantin për koalicion mes Aleancës, Besës dhe Alternativës dhe jemi në rrugë të mbarë. Kaq mund t’ju them deri tani – deklaroi Ziadin Sela, Kryetar i ASH-së.

Harmonizimi i programeve do të bëhet në takimet që do të organizohen në kuadër të subjekteve politike. Sela me ironi thotë se perimetri i bashkëpunimit nuk mund të zgjerohet pasi nuk ekzistojnë subjekte të tjera politike.

Ka kohë akoma. Jemi në fillim për t’i rregulluar gjërat parimisht pastaj flasim për gjëra tjera. Kemi thënë qëndrimin tonë se për çfarë jemi të gatshëm, por me sa e di unë nuk ka subjekte të tjera – tha Ziadin Sela, Kryetar i ASH-së.

Qëndrimin e njëjtë e ndajnë edhe Lëvizja Besa dhe Alternativa liderët e të cilëve janë deklaruar për një koalicion parazgjedhor me Aleancën për Shqiptarët./Alsat

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Tërmeti i shqetësoi banorët e Ohrit me rrethinë

Mbrëmë në ora 02:10 pas mesnatës është regjistrua një tërmet, me epiqendër…

Mexhiti: Ka përplasje brenda BDI-së, do të votojë qeverinë e re

Deputeti i BDI-së, Izet Mexhiti pranoi përplasjet e brendshme në BDI. Mexhiti…

Dy të burgosur ikën nga burgu i Idrizovës

Jovica Stojanoviq, Drejtori i burgut të Idrizovës-Shkup theksoi se dy të burgosur…

Reshjet e borës, ndalohet qarkullimi i automjeteve të rënda në disa akse

Qarkullimi në rrugët e vendit po zhvillohet kryesisht nëpër rrugë  të lagështa…

Gazetaria të lirohet nga presionet, ndërsa gazetarët përgjegjës ndaj profesionit, apelon KEMM

Këshilli për Etikë në Mediat e Maqedonisë (KEMM) me rastin e Ditës…