Kryetari i ASH-se, Ziadin Sela, ka kerkuar debat me kryeministrin Zoran Zaev. Sela e akuzoi Zaevin se i ka punuar pas shpine duke filluar nga zgjedhjet lokale kur i ndihmoi BDI-se ta fitonte Strugen ndersa e ka luftuar edhe gjate kohes kur ishin bashke ne qeveri. “Nëse Gruevski kishte arsye të më vriste më 27 Prill, sepse do t’i ndodhte ajo ç’farë i ndodhi, atëherë çfarë arsye kishte Zoran Zaev të më ngulte thik pas shpine në disa raste, duke filluar nga Zgjedhjet Lokale në Strugë, ku drejtëpërsëdrejti më luftoi mua personalisht, edhe pse ishim pjesë e Qeverisë ku unë ia shpëtova kokën”, tha Sela.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…