Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, sonte në “Click Plus” në TV21 ka theksuar se është e çuditshme që kryeministri Zoran Zaev është shumë kritik ndaj tij, ndërsa me ndihmën e tij është bërë kryeministër

“Dëgjoj dhe shoh që Zoran Zaev ka qenë mjaft kritik ndaj meje kohëve të fundit. E çuditshme, po. Është e çuditshme sepse aty ku është tani, është me ndihmën time. Unë shoh që tani janë në marrëdhënie të mira me BDI-në. Vitin e kaluar ishin kundërshtarë, tani janë bashkë. Për këto zgjedhje kanë koalicion me BDI-në. Në përgjigje të kësaj kemi bashkëpunuar me VMRO-DPMNE-në”, tha Sela.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Vjollcë Berisha: Është e turpshme se si shteti flet me mësuesit!

Shkruar nga Vjollcë Berisha, Profesoreshë në UT, njëkohësisht edhe Kryetare e Asamblesë…

Banorët e Deçanit insistojnë se janë helmuar nga uji

Banorë të shumtë të fshatrave të Deçanit po vazhdojnë të kërkojnë trajtim…

Gashi: Lutjet tona janë për Turqinë

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm në…

Pendarovski do t’ia dorëzon mandatin Kovaçevskit

Presidenti i shteti, Stevo Pendarovski, sot do t’ia jap mandatin për krijimin…